چگونگی ساخت و ساز با چاپ سه‌بعدی

به گزارش فارس، چاپ 3 بعدی در حال حاضر سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر است و دارای قابلیت‌های خارقالعاده‌ای است که نتایج رضایت بخش داشته است و نسبت به روش قدیمی خیلی بهتر و راحت‌تر است.

 اخبار,اخبار گوناگون ,چاپگرهای سه‌بعدی

 چاپ 3 بعدی راه را برای کار ساخت و ساز مردم باز می‌کند؛ در حال حاضر ساخت و ساز یک غرفه به طور متوسط 6 تا 12 سال طول می‌کشد که هزینه هر متر مربع آن 1500 یورو می‌شود اما با چاپ 3 بعدی زمان تنها به 24 ساعت کاهش پیدا می‌کند و هزینه برای هر متر مربع چند ده تا و چند صد یورو می‌شود و اگر این روش موفق شود مسلم است که رونق ساخت و ساز 3 بعدی و هزینه‌ها خیلی کاهش پیدا می‌کنند و نیازی به قرض و وام گرفتن نیست.

 استاد «بهرخ» در جنوب کالیفرنیا توسط این چاپگر 3 بعدی غول پیکر یک خانه 230 متر مربعی را در 24 ساعت چاپ کرده است.

 تفاوت این چاپگر این است که به جای پلاستیک بتن استفاده می‌شود و قابلیت ساخت و ساز به روش سنتی را دارا است و همان استحکام را نیز دارد؛ این چاپگر مشابه همان مدل رومیزی است اما اندازه آن به طول قابل توجهی بیشتر است.

 شرکت معماری «شانگهای ونسون» چاپگری به طول 32 متر، عرض 10 متر و ارتفاع 6.6 طراحی کرده است که موفق به ساخت 10 ویلای 200 متری در یک منطقه شانگهای شده و هزینه آن حدود 3500 یورو در 24 ساعت بوده است.

 تفاوت این 2در این است که این چاپگر دیوارها، کف و سقف را اتاق به اتاق می‌سازد.

 «ما ایهه» مدیر شرکت می‌گوید: قطعات این چاپگر از خارج از کشور خریداری شده و در کارخانه مونتاژ می‌شود؛ این نوع جدیدی از ساختار 3 بعدی است و سازگار با محیط زیست است و از نظر مالی به صرفه‌تر است.

 با این فناوری ما می‌توانیم در آینده و در زمان بسیار کوتاه مناطق آسیب دیده را پس از بلایای طبیعی بازسازی کنیم.

/ 0 نظر / 22 بازدید